Poznejte Paříž a ne jen nejslavnější památky!

Do Paříže, která bývá označována jako město zamilovaných, nebo také jako město módy a bílých francouzských baget, se ročně vydají miliony turistů, kteří se snaží za co nejkratší možnou dobu prosprintovat nejznámější památky, mezi které patří všem známá Eiffelova věž, Vítězný oblouk, jehož napodobeniny objevíme ve spoustě dalších hlavních měst, slavné muzeum Louvre a jeho skleněnou pyramidou nebo Katedrála Notre Dame, která byla v poměrně nedávné době zasažena ničivým požárem, s tím, že díky této návštěvě odhalí kouzlo pravé Francie a Paříže vůbec. Tato myšlenka je ale zcela scestná. Pravé kouzlo se totiž odehrává tam, kde většina návštěvníků nezavítá (v této chvíli nemáme na mysli uličky, do nichž se obává vkročit i samotná policie) a jsou určeny pouze místním anebo již zasvěceným návštěvníkům. Pojďme si některé z nich představit. Poté už nezbývá nic jiného, než nakoupit letenky a vrhnou se do objevování na vlastní pěst!

vítězný oblouk

Bezesporu nejdůležitější věcí, kterou musíte promyslet je samotný přesun po tomto úchvatném městě. Nabízí se vám celá řada možností od vlastních nohou, prostřednictvím kterých vám ovšem bude přesun trvat trochu delší dobu, ovšem alespoň budete mít čas důkladně prozkoumat okolí a dostat se do uliček, kam se například automobil nevejde, přes taxi, které je ovšem finančně nejdražší variantou, veřejnou dopravu až po pronájem vlastního automobilu anebo kola, které si řada turistů oblíbila ze všeho nejvíce. Poslední varianty tedy určitě nebudete litovat.

Během toho, co budou ostatní turisté bloumat centrem po nejznámějších památkách, vy se můžete vydat na zdejší dechberoucí trhy. Tím nejznámějším a také jedním z nevětších bleších trhů v celé Evropě je ten v Saint Ouen, kde na vás dýchne ten pravý duch let minulých. Dalším velice oblíbeným je trh na Bastile, kde objevíte opravdu vše, na co si jen vzpomenete od již zmíněných historických předmětů, hodinek, čerstvé zeleniny a ovoce a dalších velice kvalitních francouzských specialit, jež jsou skvělým suvenýrem pro vaše blízké a přátele. Zavítáte-li zde v období Vánoc je téměř vaší povinností navštívit alespoň jeden z několika adventních trhů, jejichž atmosféra se ani v nejmenším nedá srovnávat s tou na trzích v Česku.

krásná pařížská ulička

Zájemce o tajemno a trochu historie jistě uchvátí možnost prohlídky pařížských katakomb, jež mají délku neuvěřitelných 190 kilometrů! Naopak příznivci moderního stylu se mohou vydat do čtvrti La Défense, kde se setkají s prosklenými mrakodrapy, kancelářskými budovami, luxusními restauracemi, podniky a obchody a dalšími věcmi, které k tomuto stylu patří. Krásnou uličkou, která také stojí za návštěvu a potěší romantické duše, je Villa Léandre, která je lemovaná krásnými útulnými domečky postavené v anglo-saském stylu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup