Neprůstřelné důvody pro zamítnutí úvěru

Vyřízení půjčky v bance bývá mnohdy náročnější, než se na první pohled může zdát. Řada bank ještě v dnešní době nenabízí sjednání online, návštěvě banky se tedy nevyhnete. S žádostí o úvěr je také spojená řada papírování a tolik nenáviděné byrokracie mnohdy s nejistým cílem. Na co si při žádosti o úvěr dát pozor?

sloupeček peněz

Zkušenosti s některým z úvěrových produktů má podle výzkumů každý druhý Čech. Není se čemu divit, úvěrové produkty patří mezi nejvíce využívající. I když je nyní na trhu přebytek likvidity a banky se snaží doslova bojovat o každého nového klienta, podmínky řady úvěrových produktů se velmi zpřísnily a to hlavně po novele zákona v roce 2016. Kdy ČNB nastavila podmínky pro bankovní i nebankovní subjekty, které musí dodržovat. Za zamítnutým úvěrem tak mnohdy nestojí neochota věřitelů, ale složitě nastavené podmínky, které chrání nejenom dlužníka, ale i samotné věřitele.

Nízká bonita žadatele

Bonita znamená ve zkratce schopnost žadatele dostát svým závazkům. Pokud veškeré své pohledávky žadatel splácí pravidelně, má stabilní příjem a kontrolovatelný odtok peněz, jeho šance na úvěr jsou vysoké. V opačném případě, jsou však bankovní společnosti velmi striktní a takový žadatel odejde s největší pravděpodobností z banky s nepořízenou.

podpis smlouvy

Málo bonitní žadatelé, kterým banka z nějakého důvodu zamítla žádost o úvěr, však nemusejí zoufat. Existuje celá řada společností v nebankovním sektoru, kteří na takové klienty čekají přímo s otevřenou náruči. Řada z nich se přitom nespecializuje pouze na malé spotřebitelské úvěry, ale nabízejí i daleko vyšší hypoteční úvěry. Nebankovní hypotéka je tak možná poslední šance pro rizikové žadatele, kteří si chtějí splnit sen o vlastním bydlení.

Nesplnění podmínek věřitele

Každý věřitel si své podmínky úvěrových produktů stanovuje individuálně. Pravidelný měsíční příjem, plnoletost nebo vlastní bankovní účet ovšem vyžadují téměř všichni věřitelé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup