Dračí hory: unikátní kaňon Blade River

Navštivte při vaší cestě do Jihoafrické republiky více než jenom Kapské město, safari a pobřeží s tučňáky. Vydejte se na pěší túry po Dračích horách a objevte nádhery africké přírody, která jsou většině návštěvníků skryty.

Pohled z výše do kaňonu vám rozbuší srdce

Tento kaňon si nese nálepku hrdého třetího nejhlubšího kaňonu na světě. Ze soutěsky, která má podle svých nejvyšších vrcholů název Tři rondavely, padá váš pohled do hlubiny osmi set metrů. Když se rozhlédnete po této krajině, pochopíte, proč se těmto horám říká dračí – skutečně máte pocit, že ve zdejších skaliscích narazíte na draží hnízdo, v němž bude několik dračích vajec, a hluk okolních vodopádů a šum lesa vám bude připadat jako zvuky draka, který oddechuje mezi rotundami a vyhřívá se zde na nejvyšším místě, kde je nejblíže slunci. Pokud draci někdy v našem světě existovali, bylo to právě tady.

Kaňon vznikal více než dvě stovky milionů let

Podle geologů jsou zdejší neuvěřitelné patvary skal a skalisek, ale také podzemních úskalí a tůní, v nichž se plní podvodní voda, vznikalo postupnou erozí řekou, kterou najdete na dně kaňonu: Blade river. Po této řece se také jmenuje celý kaňon. Většina nejvyšších vrcholů přesahuje dva tisíce metrů nad mořem a vodní hladina nádrže, který je zde zbudována, je při plné výši v období dešťů ve výšce téměř sedm set metrů nad mořem, přičemž je hluboká téměř sto deset metrů.

Skály jsou z červeného pískovce

I proto jsou zde západy i východy slunce tak nádherné. Slunce opírá své paprsky do skal, které jsou lemovány zeleným porostem, takže červené skály vypadají jako vystřižené z jiného světa.
Toto území bylo v devatenáctém a na počátku dvacátého století proslulé tím, že se zde rýžovalo zlato. Těm, kterým se podařilo zde rýžovat zlato, dnes vlastní různé kusy území Afriky a mají tam vlastní safari.