Jak nevšedně zařídit vaši domácnost? Vsaďte na středomořský styl!

Ať už vlastníte velký dům či menší byt, středomořský styl se hodí v podstatě do každého prostoru. Obklopeni tímto stylem si můžete každý den připadat jako na vytoužené letní dovolené. Světlé vzdušné prostory působí také příznivě na náladu člověka, který se v takovém prostoru pohybuje. Šálek voňavé ranní kávy vám ve vaší středomořské kuchyni bude chutnat jako nikdy předtím! A v čem tedy tento styl spočívá?

Světlé barvy

Středomořský styl se vyznačuje především světlou paletou barev. Barvy jako černá, tmavě šedá či tmavě hnědá tu příliš nečekejte. Žádoucí jsou naopak odstíny modré, béžové, světle šedá či prostá bílá. Samozřejmě, záleží také na vaší preferenci. Pomocí těchto barev si budete připadat jako v příjemném resortu blízko moře.

Kuchyně v středomořském stylu

Přírodní materiály

Dřevo jakéhokoliv druhu a jakékoliv barvy. To je to, co přesně zapadne do vašeho nového stylu domácnosti. Zaměřte se na něj u takového nábytku jako jsou stolky, židle, komody či skříně. Výběr konkrétního dřeva a jeho barvy je jen na vás, jen dejte pozor na přílišné kombinování jednotlivých druhů dřeva. Žádoucí jsou také materiály jako rákos, kámen či vzor neomítnutých cihel.

 

Otevřené a vzdušné prostory

Středomořský styl potřebuje světlo a prostor. To ovšem neznamená, že v malém bytě nemůžete tento styl uplatnit! Odstraňte z oken žaluzie a dlouhé závěsy, aby světlo pronikalo do všech místností. Pokud se vám nelíbí holá okna, můžete je ozdobit krátkými záclonkami v středomořském stylu. Odstraňte z místností přebytečný nábytek. Možná se vám z počátku bude zdát, že se nedokážete ničeho zbavit, ale věřte mi, že až poznáte kouzlo nepřeplněných a provzdušněných místností, nebudete litovat ani jednoho kousku, který jste darovali rodině či pro něj našli jiné využití.

Ložnice v středomořském stylu

Dekorace a květiny

Určitě všichni známe situaci, kdy jsme na dovolené a nutně potřebujeme nějaký suvenýr, který si přivezeme domů, jako upomínku na skvěle strávené dny. A doma se pak na tyto suvenýry pouze práší, a navíc v některých obydlích působí jako pěst na oko. Ve středomořském stylu tyto suvenýry můžete s klidným svědomím použít. Motivy mušlí, moře a kotviček skvěle zapadnou do vašeho obýváku či ložnice. Se suvenýry si můžete dále pohrát a vylepšit je dle svého. Skvěle budou vypadat také různé květiny, ať už větší velikosti, které mohou zdobit rohy místností, či menší umístěné na policích či parapetech. A nezapomínejte na čerstvé květiny do váziček!

Středomořský styl vás může samozřejmě pouze inspirovat. Není nutné, abyste při touze po změně začali zběsile vyhazovat nábytek a zkupovat nový. Uzpůsobte tento styl svým možnostem, jak prostorovým, tak finančním. Pokud chcete ušetřit, pracujte s tím, co již máte. Na internetu najdete spoustu inspirace. Fantazii se meze nekladou. Nejdůležitější koneckonců je, abyste se ve vašem domě či bytě cítili dobře vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup