Jak řešit nedostatek peněz?

Říkává se, že chudoba cti netratí. A je to možná i pravda. Protože fakt, že je člověk chudý, neznamená, že je coby osobnost nějak méněcenný, podřadný. Ovšem rozhodně se nedá říci, že by život v chudobě byl terno. To tedy rozhodně není a chudším vrstvám není co závidět. Protože někdo, komu se nedostává peněz, nemůže utrácet za cokoliv, za co se mu peníze vynakládat zachce. Musí počítat pomalu každou korunu v kapse, aby se svými příjmy nějak vyšel, a nejednou je na tom dokonce tak zle, že se dostává do mínusu dříve, než si pořídí a zaplatí byť i jen to naprosto nejnezbytnější.eura mince
A co má dělat dotyčný ve chvíli, kdy nemá ani na holé živobytí, ba když je dokonce v ohrožení, že kvůli neschopnosti zaplatit nezbytné výdaje skončí v ještě větších problémech, až mu naskáčou penále, pokuty a příplatky a možná přijdou i exekutoři?
Pak je pochopitelné, že nedokáže-li si chybějící finanční prostředky vydělat, musí si je půjčit.
Což je ovšem nejednou další pomyslný kámen úrazu. Protože úmysl vzít si půjčku neznamená automaticky, že ji dotyčnému někdo poskytne. Ba dá se dokonce říci, že čím více někdo půjčit potřebuje, tím méně je pravděpodobné, že najde finanční instituci, která by se uvolila mu pomoci. Což je logické, protože chudák nemůže nabídnout přílišné záruky a bez garancí hrozí, že by taková půjčka nebyla splacena a poskytovatel by prodělal.
A proto se lidé v zoufalé situaci tak často setkávají v bankách se zamítnutím svých žádostí. Nejsou schopni vyhovět tomu, co je po nich požadováno, a odcházejí s nepořízenou.směs mincí
A jestli jim v tuto chvíli ještě někde nějak pomohou, pak jedině v nebankovním sektoru ve formě půjčky zvané americká hypotéka Hypotekybezregistru.cz. Ta je totiž jako dělaná i pro lidi, kteří mají velké problémy. Člověk tu uspěje i tehdy, když má nízké příjmy, nevalné daňové přiznání, záznam v registrech dlužníků, exekuci a podobně. Tady totiž stačí jenom dvě věci:

  1. Moci se za půjčené peníze zaručit nemovitostí.
  2. Mít z čeho takovou půjčku splácet.

A protože má nemovitost kdekdo z nás a i nízké příjmy mohou stačit, je taková hypotéka vlastně dokonalá i pro chudé, kteří nechtějí tratit na cti. A možná přijde vhod i vám.