Je vhodné u bazénu ukončení horní hrany lemovou trubkou?


Bazén má dnes na zahradě stále více lidí. A vzhledem k tomu, že léta jsou stále sušší a teplejší, je to jen pochopitelné. Koneckonců je to nejlepší způsob, jak se v takovém počasí ochladit. Toho jsou si samozřejmě vědomi i výrobci a prodejci bazénů. Není tedy divu, že jich nabízí skutečně velké množství druhů a typů, a to ve všech velikostech. Každý si tak může vybrat takový, který bude pasovat právě na jeho pozemek.

zapuštěný bazén

Většina bazénů má však jednu věc společnou – vnitřek tvoří nepromokavá natažená folie, obvykle modré barvy s bílými flíčky, která má simulovat mořskou vodu. Základem údržby je pak zajistit, aby se tato vrstva neprotrhla. V takovém případě by totiž následoval únik vody, což by znamenalo nejen snížení hladiny, ale také riziko hniloby ostatních částí bazénu a jeho kompletní znehodnocení. Je tedy jasné, že musí být velmi dobře přichycena. Ale jak?

Zvláště u nadzemních bazénů je velmi časté ukončení horní hrany lemovou trubkou https://www.bazenygluc.cz/ukonceni-horni-hrany-lemovou-trubkou-barva-stredne-modra.html. Jedná se o nejčastěji kovovou trubku, která je vedena v horní části bazénu. Slouží jednak jako podpora a úchyt bočních trubek a zároveň je kolem ní obtočena také výše zmíněná fólie. Ta je k ní připojena pevně, takže nehrozí, že bude stržena, i když bude bazén plně napuštěn.

skok do bazénu

Je celkem jasné, proč je používán právě tento systém. Slouží jako upevnění nejen fólie, nýbrž v podstatě celého bazénu. Značně také usnadňuje jeho konstrukci, neboť jednotlivé díly lze na ni snadno napojit. Je tedy preferován celou řadou výrobců.

Najdeme jej však nejen u nadzemních bazénů, ale i u těch zapuštěných, i když zde je to méně časté. Zde si navíc pomáháme i plastovými kryty, které poskytují další ochranu a zabraňují tomu, aby se voda, ať už vystříknutá či dešťová, dostala na samotnou trubku a způsobila rezivění. Díky tomu nám pak vydrží při dobré péči skutečně dlouho, což jistě ocení každý z nás.