Kožené opasky jsou velmi pevné a trvanlivé

Kožedělný průmysl provází lidstvo již mnoho let. Zpracovává se dokonce i kůže ze zvířat uhynulých přirozenou smrtí, což neznamená žádnou újmu z etického hlediska. Záleží tedy na přístupu a úhlu pohledu, pokud se bavíme o etice, vztahu ke zvířatům a soucitu vůči nim.

Každopádně máme možnost využít zvířecí kožky pro různé účely a čerpat z výhod tohoto materiálu.

kožený opasek

Pevnost – kožené výrobky jsou velice pevné a houževnaté. O tom se již přesvědčila většina z vás. Pokud se jim věnuje náležitá péče, mohou sloužit řadu let bez sebemenšího http://www.knoflikarky.cz/deti/pata-nemoc-u-deti-prichazi-bez-sebemensiho-varovani_1861.html poškození. Týká se to jak veškerých oděvů, tak i sezónní či univerzální obuvi a dalších předmětů, jako jsou kufříky, kabelky, tašky přes rameno, batůžky, ledvinky atd.

kalhoty s opaskem a peněženkou

Životnost – kožený opasek jen tak neroztrhnete, nepraskne vám a bude dostatečně pevný velmi dlouhou dobu. Záleží pochopitelně na jeho zpracování, na vstupní surovině, na modelu a také na jeho využívání. U každodenního nošení bude opotřebení větší, než u kožených opasků nošených jen pro zvláštní příležitosti. Důležitá je i údržba, kožené předměty by neměly být nadměrně namáhány kontaktem s vodou a chemikáliemi a měly by být ošetřovány vhodnými přípravky.

Vzhled – kožené výrobky jsou ceněné pro jejich vzhled, působí mnohdy až luxusně, ať už se zaměříme na textil, obuv, nebo třeba zavazadla. Kupříkladu kožený opasek si můžete navléknout i pro slavnostní příležitosti do kalhot k pánskému obleku.

Prodyšnost – kůže je velmi prodyšná a tohoto jevu se využívá zejména u kvalitní obuvi. U obuvi je rozhodující prodyšnost usní i stélky, takže kromě pevnosti a trvanlivosti jsou kožené boty i příjemné na nošení. V poslední době však pravé kůži konkuruje i kůže umělá, tzv. eko-kůže, která se objevuje např. na dámských letních sandálech. Jedná se o prodyšný polyuretan, zdravotně nezávadný, esteticky přijatelný a zároveň cenově dostupný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup