Zařizujeme pokojíček!

Při zařizování pokojíčků pro naše holčičky a kluky nesmíme zapomenout na to hlavní. Kromě toho, že bude jistě hezký a bude se jim zde líbit, musí toto místo být klidné a bezpečné! Ty nejmenší děti zde budou samozřejmě hlavně spát. Jak povyrostou, přidají hraní, později se zde budou i učit. A děti rostou velmi rychle! Když jim tedy jejich malá království vytváříme, je potřeba, abychom byli kreativní i praktičtí! Také s dětmi (úměrně jejich věku) práci na pokoji „konzultujeme“, je určitě dobré je nechat něco udělat „po jejich“. Třeba alespoň vybrat barvy nebo obrázky či jiné dekorace. Některé mohou mrňousové i sami vytvořit! Co musíme do pokojíčků vybrat opravdu velmi pečlivě?

pokoj 2

Vybíráme nábytek

Postele s kvalitní matrací, ty jsou pro klidný spánek nejdůležitější! Tam, kde je málo místa, pomohou palandy nebo postele vyvýšené. Ty také poskytují dostatek prostoru nejen na praktické uložení lůžkovin, ale také oblečení, hraček, knížek nebo různých „pokladů“. A ušetříme místo ve skříních, v komodách a na poličkách. Dalším důležitým kouskem nábytku je samozřejmě psací stolek a židle. Při nákupu myslíme na pohodlí a zdraví dětí. Vybíráme podle výšky a věku budoucích obyvatel. Tam, kde je dostatek místa, neváháme přidat také nějaký ten relaxační prvek. Třeba křesílko pro malou princeznu nebo sedací vak fotbalový míč pro malého sportovce. Tam se to odpočívá! Jinak to s nábytkem moc nepřeháníme, děti potřebují také něco volného místa na pohyb, hraní.

pokoj 1

Vybíráme barvy

Pro miminka volíme raději bílou nebo hodně světlé barevné odstíny. U těch větších můžeme na pestrosti barev přidat, děti ji mají obvykle rády. Ovšem pozor! Ne každá holčička miluje sladkou „princeznovskou“ růžovou kam se podívá. Nemá ta naše raději přírodní zelenou, když ji baví koně? A kluci, ti také všichni nemusí modrou a sportovní styl. Nedal by ten náš „rebel“ přednost raději černým doplňkům nebo naopak pestrosti stěn ve stylu graffiti? Je potřeba to opatrně zjistit.