Zip sáčky s uzavíracím jezdcem pro skladování trvanlivých potravin

Zdravotně nezávadný polyetylen

Polyetylen je plastická hmota, běžně využívaná v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, a ve zdravotnictví. Zdravotní nezávadnost je jednou ze zásadních výhod polyetylenu, což z něj dělá materiál využitelný ve velmi širokém spektru.

potraviny v tržnici

Trvanlivé potraviny – správné uchovávání potravin je pro náš život klíčové a uvědomují si to zejména lidé, kteří se zajímají o alternativní způsob stravování. Patří sem především vegetariáni a vegani, tedy ti, co z etických, ale i zdravotních důvodů odmítají násilnou smrt zvířat, a živočišné potraviny nahrazují rostlinnými. V tomto směru se můžete setkat s názory, že přece i rostliny jsou živí tvorové, a jejich pojídání je usmrtí, ale jasnou převahu rostlinných potravin tvoří jejich plody, nikoli rostliny samotné – luštěniny, ořechy, olejnatá semena, obiloviny (žito, špalda, rýže, ječmen atd.), ovoce a zelenina (papriky, okurky, rajčata atd.).

zelený hrášek

V dnešní době, kdy existuje možnost nakupovat v e-shopech se zdravou výživou, a využívat množstevní slevy a slevy na dopravě, se vyplatí nakupovat trvanlivé potraviny (suroviny) a skladovat je v domácnosti delší čas. K tomu jsou naprosto ideální polyetylenové zip sáčky.

Žádný zápach – samotné sáčky na zip nevydávají zápach, a ani do potravin neuvolňují žádné toxické látky, stejně tak zápach nepřijímají. Tato netečnost je obrovským plus právě v domácnosti, kdy do nich lze umístit mák, nasekané ořechy, mandle, fazole, hrách, čočku, obilné vločky, rýži, slunečnicová semínka a mnoho dalších surovin, které se dají skladovat i několik měsíců. Musíte je ovšem s ohledem na sluneční záření a vlhkost skladovat pokud možno mimo dosah denního světla a v suché místnosti.

Praktický uzávěr – na některých recenzích se můžete dočíst např. v případě granulí pro psy a kočky, že někteří výrobci zajišťují balení těchto výrobků s uzavíracím jezdcem. Ten je hodnocen velmi kladně a naopak neuzavíratelné pytle lidem komplikují život. Praktičnost tohoto uzavíracího mechanismu pochopí každý, kdo jej využívá častěji, a dává mu přednost před obyčejným plastovým sáčkem.