Jak se provádí změna sídla společnosti

Stavební změny se dotýkají nás všech. A nejen fyzické osoby jsou jimi zasaženy. Příkladem mohou být i osoby právnické. I ty jsou totiž občas nuceny změnit hlavní sídlo své společnosti.

Důvodů může být mnoho. Například se najde vhodnější lokace, případně se stará budova bude v rámci stavebních prací demolovat, nebo zkrátka přestane vyhovovat. Také se může stát, že majitel budovy je tam již chtít nebude, neboť si například našel lukrativnější klienty, kteří budou ochotni platit vyšší nájem.

balkon1

Ať tak či tak, ač to není časté, stává se, že změna sídla společnosti je zkrátka nutná. Je však jasné, že to není ani zdaleka tak snadné, jako když se stěhuje fyzická osoba. Nyní samozřejmě nemluvím o celém procesu stěhování, nýbrž o administrativní zátěži, kterou tento proces představuje. V tomto ohledu je totiž zapotřebí udělat poměrně dost věcí.

Jako první je nutné tuto změnu nahlásit v řádném termínu na příslušné úřady. Ty pak provedou změnu zápisu v rejstříku firem, tak jak to vyžaduje zákon. A je samozřejmé, že se za tento proces platí.

Dále je zde přehlášení vody a elektřiny, i když zde to může být příležitost k nalezení nového, výhodnějšího dodavatele těchto služeb. Pokud máme pocit, že náš stávající je příliš drahý, nyní může být ten správný čas poohlédnout se po někom jiném.

cernesteho

Pak zde máme přehlášení telefonních a internetových linek. Ač samozřejmě dnes v naprosté většině máme bezdrátové mobilní telefony, ve smlouvě je stejně uvedena určitá adresa. Tu je potřeba změnit. A opět, je to možnost podívat se po novém, lepším dodavateli.

Co se internetu týče, tak zde je nutné ještě jedno upozornění: ujistěte se, že na nové adrese je stejný signál i rychlost, jako na tom starém. Pokud se totiž stěhujete například na kraj města, může se stát, že signál zde nebude tak dobrý. A že firma spolehlivý internet potřebuje, není nic nového.

Jak je vidět, jedná se o poměrně komplikovaný proces. Avšak s trochou trpělivosti se dá zvládnout bez problému.