Jihoamerická Uruguay: chudoba, bída a bílé pláže

Většina lidí, kteří míří do Jižní Ameriky, zvláště pak Evropané, většinou zamíří do zemí jako Chile, Peru případně Brazílie. Co kromě pláže může Montevideo nabídnout?

· Hlavní město: Montevideo
Toto město bylo založeno uměle, a to Španěly v poslední třetině osmnáctého století. dnes je to nejdůležitější přístav celé země, kdysi šlo ale o velmi významné město, který byl ve strategické pozici. Dnes v něm žije asi milion a půl obyvatel. Do města se můžete dostat letecky nebo trajektem. Pokud se nacházíte v nějakém vedlejším státě, bude levnější a rychlejší využít trajektů.

architektura

V Montevideu žije více než třetina veškerého obyvatelstva Uruguaye
Na hlavním náměstí v tomto městě stojí socha Josého Gervasia Artigase, který se zasloužil o nezávislost Uruguaye na Španělech. Socha generála na koni pak velmi nápadně připomíná sochu svatého Václava na Václavském náměstí
Ciudad Vieja

Navštivte část města Montevidea zvanou Ciudad Vieja, případně v překladu do češtiny, Staré město. Ve dne se jedná o překrásnou a historicky zajímavou část města, kde najdete velmi úzké uličky, barevné domky, křivolaké cestičky, koloniální domky, které jsou většinou prázdné. Na schodech k domkům posedávají Uruguayci, pijí levný rum, kouří doutníky, mluví spolu, baví se, hrají karty, prodávají ovoce nebo pečou maso. V noci se z této krásné čtvrti stává nebezpečné místo, kam by neměl nikdo chodit sám.

Místo pro smetánku
Ve Starém městě se k poledni sjíždějí důležití a významní lidé právě do této čtvrti, kde chodí do hospůdek a restaurací na oběd. Chodí sem ministři, soudci, velvyslanci i premiér vlády. Zvlášť pokud navštívíte Mercado del Puerto
Po setmění se Starému městu vyhněte

uruqay


Do čtvrti, která je přes den poloprázdná, se večer slézají bezdomovci a squatteři. Chudí lidé, kteří tady hledají ve zbytcích, co by se jim hodilo. Sbírá se papír i kartonové obaly. Najdete tu přirozeně i žebráky a zloděje. Nejsou nebezpeční, alespoň většina z nich ne, ale mohlo by se stát, že přijdete o majetek. Navíc zde funguje velká síť drogových dealerů.