Kam se vypravit z Prahy na výlet

Zadíváte-li se pozorně na mapu České republiky a zejména na naše hlavní město, zjistíte, že síť dálnic, která odtud směřuje do okolních oblastí, vytváří dojem slunečních paprsků. Až na malé výjimky na jižní a východní straně Prahy, směrem na Kolín, Kutnou Horu a Jílové u Prahy, se odtud velmi rychle a poměrně snadno přemístíte i do vzdálenějších míst naší země.

krása Krušných hor

Je pak docela snadné vypravit se odtud na výlet, například pronajatým vozem z některé z pražských autopůjčoven.

Praha má jednu zásadní výhodu, a sice není to daleko do atraktivních lokalit v jejím bezprostředním okolí. Rozhodnete-li se cestovat po dálnici D1, zavede vás do Dolního Posázaví a kraje Josefa Lady. Dálnice D4 směřuje do brdských lesů a k vltavské přehradní kaskádě. Dálnice D5 spojuje Prahu s Berounem a s Plzní a můžete této trasy využít k návštěvě jedné z nejkrásnějších řek Evropy – Berounky. Po dálnici D6 zamíříte do oblasti Přírodního parku Džbán, případně do Karlových Varů a následně do Krušných hor. Dálnice D7 vás propojí s Postoloprty, Louny a Žatcem, tedy zejména s Českým středohořím a s žateckými chmelnicemi. Dálnice D8 vede k Mělníku, Roudnice nad Labem a Litoměřic, a pokud chcete odbočit z Českého středohoří směrem na východ, před vámi se rozprostře CHKO Kokořínsko a Máchův kraj. Dálnice D10 je nejkratší spojnicí Prahy s Jizerskými horami a Krkonošemi a dálnice D11 s Orlickými horami a Jeseníky.

zatopený lom Velká Amerika

Jak vidíte, námětů na výlety z Prahy je celá řada, a to jak pro jednodenní či víkendová putování, tak i pro týdenní či čtrnáctidenní dovolenou. Stačí jen vyzvednout vůz, pozvat vaší rodinu či přátele a naplánovat program volných dnů, abyste si je užili v poklidu a pokud možno také bez nehod. Vozidla z autopůjčoven v Praze bývají v dobrém technickém stavu a vy se v podstatě o žádné technické záležitosti nestaráte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup