Kávovary

Je známo velké množství značek, druhů i typů, také kvantum značek, které se předbíhají v prodeji. Jako první je třeba si uvědomit, kam kávovar vlastně umístíte, tím nemyslím k oknu, nebo vedle lednice. Jde o to, kam ho kupujete. Určitě koupíte nějaký do domácnosti, ale kdybyste ho umístili do kavárny, klienti by si asi moc nepochutnali.

modrý šálek

Teď nechci vyjadřovat subjektivní názor, nicméně kapslovým kávovarem v podniku určitě nikomu radost neuděláte. Tím trochu předbíhám, každopádně kávovary rozlišujeme na automatické, kapslové, pákové, překapávače a kávovary vestavné. Určitě existují i další druhy, tyto jsou dle mého nejznámější.

Nyní se podíváme na rozdíly mezi nimi. Automatické už vypovídají samy o sobě. Proces přípravy kávy je kompletně umožněn kávovarem a nevyžadují skoro žádnou lidskou pomoc. Můžeme říci, že jsou ideální do domácnosti či do firem, kde je důležité to, aby káva byla hotova co nejrychleji, nezáleží nám tolika na kvalitě. Kávovary na kapsle jsou velmi podobné automatickým kávovarům. Stačí dolévat vodu a před přípravou vložit do zásobníku příslušnou kapsli.

Tyto dva druhy jsou ideální pro ty, kteří nemají s přípravou kávy téměř žádné zkušenosti a svůj šálek berou už jako denní rituál, tím myslím, že cílem není vychutnat si šálek. Ovšem kvalitnější automatický kávovar s lahodnými zrnky umí vytvořit lahodnou kávu.
dávkovač kávy

Pákové kávovary plně závisí na lidské pomoci, tudíž skoro celý proces výroby kávy řídíte vy. Obsluha tohoto kávovaru vyžaduje mít už trochu zkušenosti, nicméně výsledek stojí za to. Na rozdíl od kapslového automatu si můžete vychutnat i vůni samotných kávových zrn. Tento kávovar doporučuji „labužníkům“, kteří si najdou každý den čas a kávu si skutečně vychutnají. Cena je o poznání vyšší než u předchozích zmíněných. Hlavní výhoda vestavných kávovarů je, že jsou moderní a elegantní, ušetří vám místo na kuchyňské lince, jinak se nijak zvláště neliší od zmíněných. Rozdíl je cena, jsou ještě o něco dražší.