Dovolená za hubičku

Jen málokdo se netěší na léto. Hlavně děti mají toto roční období nad míru rády. Samozřejmě, že je to zčásti dáno tím, že mají prázdniny. Prázdniny si však v létě užívá i většina dospělých, byť se jedná o daleko kratší čas než v případě dětí. A jak nejlépe využít dva týdny volna? No přeci hezkou dovolenou. Tu sice můžete trávit v našich zeměpisných šířkách, ale pokud máte chuť na to se koupat v létě moři, klidně můžete. Dnes již nemusíte šetřit na dovolenou u moře několik let. Mnoho cestovních kanceláří nabízí pobyty v exotických lokalitách za skutečně příjemné ceny. Stačí jen umět hledat a počkat si na tu správnou příležitost. Často se totiž jedná zájezdy na poslední chvíli, takzvané last minuty.
otec a dcera na pláži

Výhody

Dovolenou u moře si samozřejmě můžete zařídit i sami a možná vás to nebude stát tolik jako s cestovní kanceláří, ale uvědomte si jednu věc. Pokud využijete služeb profesionální cestovky, nebudete se muset o nic starat. Alespoň co se týče cesty a často i jídla. Některé zájezdy jsou s plnou penzí, jiné s polopenzí a v některých není jídlo hrazeno vůbec. Takové bývají nejlevnější, ale kupovat si snídaně, obědy i večeře v restauracích v turistických centrech vás rozhodně nevyjde lacino. Lepší je si tedy objednat zájezd, ve kterém bude zahrnuta alespoň polopenze.
mušle na pláži

Nevýhody

Nevýhody dovolené za menší peníze, něž je zrovna obvyklé jsou vcelku jasné. Obvykle se nejedná od klasický desetidenní zájezd, ale pouze o výlet na tři čtyři dny. Pro někoho může bát i mínusem nutnost jet autobusem. To nemusí být za každou cenu zápor, jelikož moderní turistické autobusy jsou dnes obdobně komfortní jako přepravní letadla, ale nemůžete si během jízdy určovat kam zrovna pojedete. Ne vždy totiž trasa vede skrze atraktivní destinace, u kterých stojí za to se alespoň na několik minut zastavit a pokochat se. Na druhou stranu nebudete muset řídit.