Čistá voda pomocí vysavače


Voda se velice rychle kazí, hlavně v letních měsících. Proto je potřeba ji ošetřovat, aby se tomu tak nestalo. Různé mikroorganismy nebo řasy dokáží nadělat s lidským organismem doslova divy. Kožní problémy jsou většinou špičkou ledovce. Mnoho lidí trpí po koupání ve špinavé vodě průjmy a různými zažívacími potížemi. Z tohoto důvodu je nutné používat bazénovou chemii, která všechny škůdce zlikviduje. A to pravidelně. Stejně důležité je však tak udržovat čisté i dno, respektive stěny bazény. Právě tam se udržují nečistoty nejvíce. K jejich čištění naštěstí není potřebné vodu vypouštět. Stačí si pořídit vhodný vysavač.
červenočerné plavky

Nezbytná pomůcka

Pokud je venkovní bazén používaný, je prakticky nemožné zabránit, aby do něj nečistoty nepadaly. Ty mají obvykle formu listů, větví, mrtvého hmyzu a dalších věcí, které dokáže vítr do vody zavát. Ty se často dostanou až ke stěnám nebo na dno, kde se rozkládají a tím generují rozličné škodlivé bakterie. Aby se tomu dalo účinně zabránit, je potřeba pravidelně tyto nečistoty dostávat i ze dna, respektive stěn bazénu. Díky vysavačům se nejedná o žádnou složitou práci, ale v podstatě o jednoduchý úkol. Je však nutné mít po ruce vhodný vysavač. Je jich totiž více druhů a každý je vhodný pro jiný typ bazénu.
nohy po vodou

Drahé i levné

Bazénové vysavače se dají rozdělit do tří kategorií – manuální, poloautomatické, automatické. Manuální modely jsou poměrně levné a jsou vhodné k čištění bazénů menších rozměrů. S poloautomatickým typem je už možné se pustit i do čištění většího bazénu, ale o je potřeba být neustále u něj. Automatické vysavače zvládnou odstranit škodlivé nečistoty i z hodně rozměrných bazénů, a to takřka bez účasti lidského faktoru. Tento fakt je ale vykoupen cenou, která bývá u automatických verzí poměrně vysoká .