Past na zloděje

I když si říkáte, že vám se to stát nemůže, že svůj byt či dům máte dostatečně zabezpečený, někdy může stačit jen opravdu malá chvilka a váš domov poctí nečekanou návštěvou nezvaný host. Žádný systém asi nedokáže stoprocentně zabránit nechtěnému vniknutí, ale proti vykradení byste chráněni přeci jen být měli.
zatčení zločince
Nejrizikovějším obdobím jsou letní měsíce, kdy většina lidí odjíždí na dovolenou a svůj příbytek tak nechají několik dnů bez dozoru.
Dnešní doba je dobou sociálních sítí a sdílením všeho možného, tedy i toho, že se právě chystáte odjet s celou rodinou na dovolenou. Toto si raději odpusťte, i když je jasné, že se chcete pochlubit, ale nemusí široké daleké okolí vědět, že vaše nemovitost bude bez dozoru.
video kamera
I přesto, že jsou bytoví zloději velmi vynalézaví a schopní překonat i nemalé překážky, mnohdy jim majitelé nemovitostí svým nezodpovědným chováním sami nahrávají. Aby se i váš byt či dům nestal terčem nezvaných návštěvníků, držte se několika zásad.
Veškeré cennosti a větší finanční částky nenechávejte uložené doma, k tomu slouží banky, je lepší si pronajmout schránku, kde můžete svoje poklady uschovat, peníze zase uložte na účet. Částka za pronájem bezpečnostní schránky není nijak závratná, vejdete se do dvou tisíc korun.
To, co z domu odvézt nejde, o tom si udělejte seznam a od všech spotřebičů pečlivě uschovejte doklady o jejich pořízení, abyste tak v případě, že by došlo k jejich odcizení, měli podklady pro uplatnění pojistného.
Zabezpečení oken a dveří je důležité, nešetřete na pořádném zámku na dveře. Přístup do domu by měl být dobře viditelný, není vhodné, pokud výhledu na něj brání překážka. A nakonec, jestli máte dobré sousedy, se kterými vycházíte, poproste je o kontrolu vašeho příbytku a vybírání pošty. A abyste zloděje opravdu zmátli, nechte na viditelném místě viset alespoň pár kousků prádla. Pokud chcete mít maximální jistotu, pak si pořiďte kameru či poplašný systém.