Koupelna, kterou si zamilujete na první pohled

Koupelna je pro mnohé při zařizování velkou neznámou. Není totiž jen o tom, kam umístíme nábytek, jako je tomu v jiných místnostech. Nabízí celou řadu otázek, které je zapotřebí si zodpovědět ještě než se do jejího zařizování vůbec pustíte. A přesto jí řada lidí věnuje jen pramálo pozornosti, přičemž v ní každé ráno i večer strávíme nemálo času. Tak co s tím?

Krásná žena

Koupelna slouží primárně k naší hygieně – mytí, sprchování, koupání. Mnoho z nás má však koupelnu spojenou i s dalšími funkcemi jako je třeba praní, sušení nebo péče o tělo či pleť. Nesmíme opomenout i toaletu, která je mnohdy s koupelnou spojena. Zařizování koupelny nám tak může nastražit řadu úskalí, se kterými se budeme muset při zařizování vypořádat.

  1. Co vzít v potaz?

Ještě než se plní odhodlání pustíte do rekonstrukce či samotné realizace koupelny, je zapotřebí si položit několik základních otázek. Ty vám pomohu definovat, co od koupelny očekáváte a jaká kritéria by měla splňovat. Je třeba zohlednit, kolik lidí bude koupelnu využívat. Zda v ní bude pouze jedno umyvadlo, či se bude jednat o dvoukombinaci. Postačí sprchový kout nebo chcete vanu? Je v domácnosti pouze jedna koupelna nebo její velkorysé prostory dovolí koupelen víc?

Prostorná koupelna

Pokud se spokojíte jen se sprchovým koutem, je možné následně místo použít třeba pro pračku se sušičkou. Ne každý je ale ochoten vzdát se odpočinku a relaxaci v horké koupeli po náročném dni.

  1. Umělé odvětrávání

Mnoho koupelen primárně těch v panelových domech, nemají k dispozici přirozené větrání. Je proto zapotřebí přemýšlet nad vhodným způsobem odvětrávání https://www.taurisplus.cz/produkty-sluzby/odvetravani-panelovych-domu/. V opačném případě by se pára usazovala na stěnách a mohla by se tvořit plíseň. Odvětrávání je nutné i z důvodu úniku pachů, které se mohou v koupelně též objevovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup