Střídmost, přemýšlení a skromnost nikdy nejsou na škodu

Co si budeme vykládat. Společnost žije na tom, že si lidé občas udělají radost. Jinak by konzum dávno odešel do věčných lovišť. Lidé musí neustále něco nakupovat a spotřebovávat, jinak se kolo zastaví a bude zle. I práce, které se na první pohled nevztahují ke konzumu, by najednou zmizely, jako například marketingový specialista apod. Našim úkolem je neustále dojit matičku Zem, dokud z ní nezbude nic k vydolování. Jenomže potom si uvědomíme, že takhle to nějak nejde. Bezmyšlenkovitě nakupovat nové a nové se nemusí vyplatit. Ano, pokud se pokazí lednička, vyjde na stejno, jestli koupíte novou nebo zavoláte opraváře. Pokud ale zavoláte toho opraváře, tak dáte poctivému člověku práci a ještě ušetříte planetu od další ledničky, která se bude povalovat v národním parku.
rozmazaný vozík

Přemýšlet to chce

Pokud nakupuji, je nutné u toho přemýšlet. Namísto x nejrůznějších spotřebičů by se možná vyplatil jeden univerzální, se kterým hravě zvládnete všechno ostatní. Nejrůznější tele-ptákoviny z televize byste měli rovnou vyhodit oknem. Nemusíte žít v prázdném bytě, jak říkají některé články, a jíst jenom trávu. Ale u všeho se musí přemýšlet, abyste skutečně využili 100 % potenciálu dané věci či produktu nebo i služby. Jakmile vyhodíte polovinu potravin, protože shnily, tak je asi něco špatně a měli byste se zamyslet nad tím, co byste mohli udělat jinak. Někdy stačí opravdu jenom změnit celý náš mindset nebo se jenom podívat z jiného úhlu pohledu.
malá pracovna

Skromnost a střídmost

Kdo říká, že abyste byli šťastní, musíte překypovat blahobytem? Jen se sami sebe zeptejte. Je to přesně ta reklama, která vás tolik nutí, abyste si kupovali její produkty. Jsou to prodejci, kteří potřebují odbyt pro své zboží. Jsou to další a další v tom nekonečném cyklu, kteří nesmějí dopustit, aby se kolo a růst ekonomiky zpomalil. Ale možná by nám s méně věcmi kolem nás bylo přeci jen lépe, to ale nikdy nezjistíme, pokud se neustále budeme zaobírat jenom tím konzumem.