Zastřešte si prostor u domku


Postavit si na dvorku u domku alespoň malou stříšku je rozhodně dobrý nápad, jelikož tento prostor pak budete moci používat i za deště nebo během velkých veder.

Zastřešte si prostor u domku

Jaro, léto a částečně podzim jsou roční období, kdy není nutné být po celé dny zalezlí doma, ale můžete velkou část svého volného času trávit venku. A nemusíte kvůli tomu chodit někam daleko na procházky. Pokud máte vlastní rodinný domek, klidně si můžete užívat sluníčka a svěžího vzduchu třeba u sebe na dvorku. Nebudete zdaleka první ani poslední, kdo si u domu zřídí vlastní venkovní posezení. To můžete používat třeba k relaxaci typu četba, nebo sem pozívat své přátele. Také je to vhodný prostor ke konzumaci jídla. Přeci jen, na čerstvém vzduchu nejen lépe chutná, ale rovněž i lépe tráví.

Altán na Vánoce

Ovšem, má to jeden háček. Jakmile přijde déšť, musíte se chtě nechtě vždy přesunout zpátky do domu. A to často ve velice svižném tempu. Pokud si ale nad posezením vytvoříte zastřešení, můžete být v klidu a užívat si venkovní pohody třeba i za silného lijáku. Jaký ale druh zastřešení vybrat? V případě, že nemáte peněz nazbyt, hodí se jednoduchá, ale efektivní pergola. Na druhou stranu, máte-li peněz dost a hodláte je investovat do své zahrádky, určitě byste měli přemýšlet nad některým ze zahradních altánů pergoly-trutnov.cz.

Složitější konstrukce

Samozřejmě, že se nejedná ani zdaleka o tak jednoduchou konstrukci jako pergola, ale to by vás odstrašit nemělo. Na rozdíl od lehkých zastřešení, disponují klasické altány krom jiného i vlastní podlahou. Jejich realizace tedy není zase tak jednoduchá jako u výše zmíněných pergol a raději byste měli nechat montáž na dodavateli, který tuto službu jistě nabízí. Ve většině případů se jedná o prefabrikované stavebnice.

Altán pod sněhem

Stejně jako u pergol, je možné si altány vybrat nejen podle velikosti, respektive designu, ale jedním z hlavních kritérií je rovněž i materiál, ze kterého je konstrukce vyrobena. Většinou je to klasické dřevo či o něco modernější kov, nejčastěji ve formě hliníku. Hliník déle vydrží, ale na druhou stranu, co se týče vizuálních vlastností, na dřevo nemá.