Hurá do práce

Což o to, místnosti jsou poměrně zachovalé. Chce to jen vymalovat a sem tam stěnu popravit. Vršek bude také hračka. Budete tam mít pěkné čtyři pokoje pro hosty. Penzion byl Váš sen snad už od útlého věku. Ale to vybavení! To teda vypadá dost bídně, viďte?
křesla a stolky.jpg
Začněte co nejdříve!
Hlavně nebuďte zbrklí a nepusťte se do práce stejně tak zbrkle! Chce to systém a návaznost jednotlivých činností. Něco nechte na profesionálech a něco prostě zpracujte sami svépomocí. Jen si pořádně rozvrhněte, co a kdy uděláte. Ale také, co a komu zadáte. Začněte hned, ale s promýšlením! Teprve potom si sepište plán a držte se jej, pokud svému plánu věříte.
Vybavení nechte na odbornících.
S napůl rozpáranými židlemi, křesílky a válendami neudělejte chybu. Konstrukce je ještě dobrá. Vyberte si kvalitní potahové látky na čalounění a zadejte čalouníkům práci s novým potažením zachovalých židlí, křesílek a válend.
Ale než tak učiníte, opět popřemýšlejte, do jaké barvy byste pokoje pro hosty vyladili. Nebylo by fajn, kdybyste své čtyři pokoje pojmenovali podle barev? Třeba modrý, zelený, červený a fialový pokoj? To by nebyl špatný nápad. Nemuseli byste je číslovat a hosté by si mohli na Vašich internetových stánkách vybrat pokoj podle barvy. Takže si předtím udělejte čas s výběrem barvy potahových látek na čalounění!
Ale i kdybyste se k takovému návrhu nepřiklonili, vybrat adekvátní barvy a typ potahových látek na opravu čalounění přesto důkladně promyslete.
Nemyslete jen na hosty.
židle s čalouněním.jpg
Myslete i na své pohodlí, když budete tvořit prostředí pro své hosty. Jasně! Hosté Vás budou živit, takže je upřednostníte. Ale víte, jak to je! Na paní domácí už později nezbyde čas. Až se hosté nastěhují, budete běhat kolem nich. S potahovými látkami na čalounění pro hosty spojte i své vlastní sedáky na židle. A Vaše sedací souprava už také leccos pamatuje, co říkáte? Sfoukněte to tedy najednou.
Tak hodně štěstí v novém podnikání splněného snu!