Lago di Garda, jezero snů

Jedná se o největší jezero v Itálii, které svou rozlohou může připomínat samostatné město. Není však jen o koupání! Najdete zde bezpočet pláží různého typu a není tedy na škodu ho zkusit celé objet a najít si tu svou, kde se budete cítit nejvíce příjemně. Ubytovat se můžete například v mobile housu v některém z místních kempů, což je mnohdy i velmi cenově přijatelná varianta.
lago di garda jezero
Není však na škodu zastavit se i na jiných místech než v průzračné vodě. Takovým bodem je například město Sirmione. Jedná se o velice pokojný přístav, který je však hojně vyhledáván turisty, nachází se totiž v blízkém okolí Lago di Garda a z určité oblasti se k němu dostanete dokonce i pěšky. Hned na úvod vás přivítá hrad na vodě, který může některým znalcům italské architektury připomínat Benátky. Hrad jako takový však působí spíše pohádkově, až rytířsky. Kolem hradu se dostanete do roztomilého útulného městského centra, které nabízí nejednu romantickou vyhlídku na moře a lodě v okolí.
Pokud jste si někdy nastavili jako tapetu plochy na vašem počítači přístavní městečko s kotvícími malými lodičkami po celém obvodu, je dost pravděpodobné, že to byl obrázek města Gargnano. Jedná se o velmi typické italské maloměsto protkané přístavními moly, rovněž plné krásných vyhlídkových míst. Nezapomeňte zde okusit italskou zmrzlinu, nejlépe všechny příchutě, na které narazíte. Nebudete litovat.
jezero lago di garda
Po cestě domů se zkuste na severu italského státu zastavit u jezera Lago di Braies. Sice se rovněž jedná o turistickou základnu, ale nenechte se davy odradit. Jezero se nachází mezi horami a lesy, vypadá trochu zapomenuté (bez všech lidí kolem). Procházka po celém jeho obvodu zakončená projížďkou na loďce vás dostane! Po své cestě pěšky a při pohledech na vodu můžete nalézt velké množství dokonale fotogenických míst. Navíc se nejedná o zastávku na celý den, vodní plochu obejdete za necelou hodinu.