Lednové divadelní premiéry

Nevíte-li na co do divadla, ale dychtíte po kultuře? Dovolte nám představit několik zásadních titulů, které přibyly na prkna pražských divadel letos začátkem roku. Podívejte se, co si nemůžete nechat ujít.
Divadle v předposledním lednovém týdnu měla co nabídnout. Nově například uvedla nedokončené operní dílo Giacoma Pucciniho o hrdé princezně Turandot. Je možné ke shlédnutí v pražském Národním Divadle. Tuto operu diriguje Jaroslav Kyzlink. V hlavních rolích můžete vidět herečky Iveta Jiříkovou, Anda-Louise Bogzovou a Eliška Weissovou. Toto dílo je možné shlédnout od 23. ledna.listky na karneval.jpg
Pražská DAMU připravila také klasické dílo – Bratři Karamazovi podle knihy F.M.Dostojevskeho. Tato divadelní hra byla původně zamýšlena jako bakalářská práce. Vedení DAMU ji nyní chce zprostředkovat veřejnosti.
Divadlo komedie uvede Husitskou trilogii, zkomprimovaná díla Aloise Jiráska. Jan Hus, Jan Žižka a Jan Roháč jsou historické hry ukazující české dějiny. Cílem tohoto představení je ukázat dějiny bez politické agendy. Toto dílo pochází z režie Lukáše Brutovského a dramaturga Mira Dacha. Hlavní postavu ztvární herec Vojtěch Dvořák.
Pražské Švandovo divadlo nyní uvede představení Kočkožrout od německého autora Reinera Wernera.Florida divadlo.jpg
V Městském Divadle Kladně nyní uvádějí hru Jeana Geneta Služky aneb Jak zavraždit madam. Jde psychologické thriller-drama. Tuto hru režíruje Vladimír Kavčiak. V hlavních rolích uvidíte herečky Barboru Janatkovou, Kristina Sitkovou a Jaromíra Mílovou.
Máte-li rádi kriminálky nyní nově v Českém Těšíně uvedou Vraždu v Orient Expresu jakožto divadelní hru inspirovanou populární knihou Agathy Christie.
Plzeňská opera se rozhodla zařadit so svého repertoáru klasické představení Carmen v divadle J.K.Tyla. Titulní hrdiny ztvární Jana Foff Tetourová, Nina Gracheva a Václava Krejčí Housková.