Zdravé přísady, které vylepší každou ovesnou kaši

Chcete začít zdravou, vyváženou a bohatou snídaní? Vyzkoušejte snídani v podobě ovesné kaše. Lahodnými přísadami dodáte tělu všechny živiny, které k dobrému ránu potřebujete. No řekněte, proč myslíte, že si všechny fitness sportovkyně dopřávají pravidelně právě tento druh snídaně. Pokud zvolíte mléko nebo jogurt dodáte tělu bílkoviny, v případě semínek nebo ořechů zase zdravé tuky.

ovesná kaše

Z ovesných vloček můžete připravit zdravé a vyvážené jídlo, které bude splňovat všechna nutriční kritéria. Vločky jsou skvělým zdrojem sacharidů, bílkovin, nenasycených mastných kyselin a vitamínů. Především jsou ale velmi významným zdrojem vlákniny, která velmi podstatnou měrou ovlivňuje trávení a činnost střev. Vločky navíc podporují imunitní systém, pomáhají hubnout, jelikož zasytí na dlouhou dobu, dodávají energii a čistí střeva. Do takto skvělého základu už stačí přidat trochu ovoce a ořechů a skvělá snídaně je na stole. Hlavně do svého těla dostanete jídlo, které vás zasytí na celé dopoledne.

  1. Mléko

Pokud zrovna nerýsujete formu do plavek či nejste v nějaké striktní dietě, můžete si ovesnou kaši vylepšit trochou mléka. Mléko kaši celkově zjemní a dodá jí nasládlou chuť. Navíc je zdrojem vitamínu D, kterého máme často nedostatek, draslíku a v neposlední řadě také vápníku. Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete nebo nemůžete konzumovat kravské mléko, můžete ho nahradit rostlinou alternativou. Vločky můžete společně s mlékem povařit nebo je pouze mlékem zalít.

  1. Ořechy, semínka, ovoce

výběr ořechů

Ovoce a nejrůznější semínka nebo ořechy patří asi k nejčastějším variantám, jak si oblíbenou kaši dochutit. Velmi dobré je lesní ovoce, lískové ořechy nebo třeba semínka slunečnice https://www.nakliceno.cz/slunecnice/, ale výběr je samozřejmě nakonec na vás. Přísady můžete libovolně obměňovat a míchat a vytvořit tak pokaždé jinou variantu této pochoutky.