Bez vatelínu by to nešlo

Vatelín Prima obchod je jedním z nejrozšířenějších syntetických materiálů pro výrobu oděvů, nábytku, domácích spotřebičů, bytové dekorace a dalších výrobků do domácnosti. S jeho vývojem a zpracováním se začalo v druhé polovině dvacátého století a v současnosti je stále žádaným prvkem průmyslové výroby.dívka v zimním kabátu

Typické vlastnosti vatelínu

Tlumí zvuk – je jedním z účinných materiálů, které tlumí nežádoucí zvuky v domácnostech i na pracovištích. Jeho vlastností lze využít například jako součást kročejové izolace na podlahách v podkrovních místnostech a jako protihlukovou bariéru u dřevostaveb a stavebních konstrukcí podobného typu. Výhodou je velmi nízká hmotnost a dlouhá životnost. Můžete se s ním setkat i u výrobků spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, kde tlumí vibrace a rezonanční efekt kovových a plastových materiálů.
Udržuje teplo – tepelně izolační vlastnosti jsou hlavním důvodem, proč se s jeho výrobou začalo již ve dvacátém století. Osvědčil se již v době socialismu a znají jej především švadleny. V té době se běžně používal pro výplně sezonních oděvů (vesty, kabáty a bundy, oděvy pro batolata), byl součástí výplní dětských kočárků a zavinovacích dek. Uplatnění na trhu nachází i dnes, kdy se využívá nejen pro výrobu oděvů, ale i polštářů, přikrývek, dekorativních předmětů (např. patchwork) a pelíšků pro domácí mazlíčky.růžový kabát
Měkkost a poddajnost – na rozdíl od tvrdého a nepružného polystyrenu se jeho termoizolační vlastnosti uplatní v souladu s měkkostí a z toho důvodu je jednou z hlavních složek při výrobě čalouněného nábytku. Neobejde se bez něho polstrování židlí, taburetů, křesel, pohovek, sedacích souprav, dětských hracích koutků a některých pracovních oděvů, které chrání před únikem tepla a před tvrdými povrchy.
Nízká cena – díky nízké ceně a snadné dostupnosti v různých gramážích a rozměrech je stále vyhledávaným materiálem pro kutily, profesionální i amatérské švadleny, a samozřejmě pro široký sortiment průmyslově https://www.firmy.cz/detail/2522991-urad-prumysloveho-vlastnictvi-institut-prumyslove-pravni-vychovy-praha-bubenec.html vyráběného zboží.